Společnost České zlaté rezervy umožňuje svým klientům ukládat úspory do zlata, které podobně jako nemovitosti a pozemky dokáže uchovat svou hodnotu nejen v dobách prosperity, ale i v ekonomicky složitých obdobích.

Ať už žijeme v dobách klidu a ekonomické prosperity, nebo naopak v dobách, kdy se hroutí zavedené jistoty, měny a vlády, zlato vždy představuje bezpečnou formu uchování bohatství. Zatímco peníze, důchody, pojistky a jiné finanční instrumenty mizí jediným rozhodnutím vlád, hodnota zlata zůstává a přežívá krize, režimy a dokonce i války.

Rozumný hospodář by proto měl rozdělit své bohatství do různých forem, a mít část uloženu také ve zlatě. Zlato, na rozdíl od jiných hmotných forem uchování hodnoty, může být nakupováno po malých částech a v případě nutnosti může být snadno převezeno, darováno, či uschováno. Tyto vlastnosti nemá žádná jiná forma spoření. Proto začněte část svých úspor ukládat do zlata již dnes. Náš spořící plán umožňuje ukládat úspory do zlata široké veřejnosti.

Proč spořit ve zlatě?

Uchovatel hodnoty

Dnešní světový finanční systém je založen pouze na důvěře v papírové peníze. V ekonomických krizích, kdy se tato důvěra ztrácí, se papírové peníze proměňují v bezcenné cáry. Zlato však vždy zůstává jako trvalý a bezpečný uchovatel hodnoty a bohatství. V politických krizích, kdy stát bere majetek svým obyvatelům, zase zlato můžete ukrýt do bezpečí. To se svým bankovním účtem, nemovitostmi či pozemky udělat nemůžete.

 

Diverzifikace investic

Vaše úspory a bohatství byste měl/a diverzifikovat do různých forem. Diverzifikace úspor znamená rozdělit Vaše finanční prostředky na jednotlivé části tak, aby byly na sobě nezávislé a v případě problémů s jednou částí úspor máte k dispozici další, které nejsou problémy zasaženy. Nenahraditelnou formou uchování hodnoty je právě zlato.

 

Mezinárodní směnitelnost

Zlato je mezinárodně uznávanou platební jednotkou. Nepotřebujete zlato měnit za jiný kov, abyste si za něj mohl/a kdekoliv na světě něco koupit. Obrazně řečeno po celém světě zlato hovoří jedním jazykem oproti penězům, které musíte směňovat podle země, kam jedete.

 

Anonymita

Vlastnictví zlata je anonymní. Nikomu vlastnictví zlata nemusíte přiznávat, ani nahlašovat. V krajních politických a ekonomických situacích je tak Vaší tajnou rezervou.