„Mou vizí je, aby se pomocí zlata mohly proti možným finančním problémům zabezpečit všechny domácnosti v naší zemi.  Proto jsme založili České zlaté rezervy."

Ing. Petr Pištělák
jednatel
České zlaté rezervy, s.r.o.

 

 

 

    Petr Pištělák je respektovaným odborníkem na poli financí a bankovnictví. Po ukončení studií na VUT v Brně absolvoval jako jeden z prvních Čechů investiční kurzy na Houstonském realitním institutu v USA. Dalších deset let své kariéry strávil v americkém gigantu Procter & Gamble, kde měl postupně na starosti desítky předních značek z portfolia této firmy. V roce 2003 vstoupil na český bankovní trh a stal se výkonným ředitelem a členem představenstva eBanky, a.s., kterou spolu se svými spolupracovníky dokázal vyvézt z finančních potíží do zisku. Z této doby Petr disponuje osvědčením České Národní Banky o způsobilosti vykonávat řádně roli člena představenstva bankovní instituce a starat se o vklady klientů. Následně byla eBanka svým majitelem výhodně prodána nadnárodní skupině Raiffeisen a její systémy a postupy dodnes tvoří páteř této úspěšné banky.


     Jeho další profesní zastávkou byl neméně úspěšný projekt pro finanční skupinu PPF, kde se podílel na rozvoji splátkového prodeje Home Credit v Rusku a následně v Číně. 
     Od konce roku 2006 pracoval v pozici viceprezidenta pro produkt a síť linek jako člen záchranného týmu ČSA
Po skončení svého působení v ČSA se přidal do týmu špičkových konzultantů firmy Profit Booster, s.r.o., která mimo jiné vyvíjí nové bankovní produkty pro respektované finanční domy ve střední a  východní Evropě. Odtud také řídí a vykonává roli jednatele společnosti České zlaté rezervy.
     Sám k tomu dodává: "V dnešním světě, kde se finance odehrávají jen na papíře, nebo někde anonymně v počítačích, je potřeba, aby lidé měli také něco, co dokáže udržet hodnotu fyzicky u sebe. Zlatem se zabezpečovali po dlouhé generace naši předkové a vězte, že ani dnešní špičky společnosti to nedělají jinak. Jen o tom nemluví… "

 

     Firma České zlaté rezervy se specializuje na drobné spoření ve zlatě včetně jeho bezpečné úschovy.  Našim cílem je umožňovat široké veřejnosti v České republice ukládat část svých úspor do zlata s důrazem na to, aby měla ke svým zlatým úsporám okamžitý a fyzický přístup.

 

    Na rozdíl od různých finančních instrumentů, které se od zlata odvozují, a které se mohou, stejně jako cokoli nehmatatelného změnit v bezcenné papíry, naše služby zajišťují, že klienti mají zlato skutečné, ať už u sebe doma, nebo v našich trezorech. V našich spořících plánech neklademe důraz na zhodnocení finanční investice. Jsme velmi konzervativní a víme, že jakékoli sliby o budoucím zhodnocení jsou neseriozní.  Náš slib spotřebitelům spočívá v převedení části jejich bohatství do zlata, které není citlivé na neuvážené kroky vlád, nepodléhá turbulencím na finančních trzích a naopak v těžkých dobách nabývá na hodnotě.Pro naše klienty přinášíme stejnou filozofii, kterou zabezpečujeme sami sebe a své nejbližší. Věříme, že zodpovědný člověk, který přemýšlí o své finanční jistotě, nebude spoléhat na státní zabezpečení, které se již tolikrát v minulosti ukázalo jako naprosto nespolehlivé.